Pokers

Viena no populārākajām kāršu spēlēm pasaulē, ko spēlē kā jauni, tā veci, turklāt jau diez gan ilgu laiku. Daudziem par pārsteigumu, pokers zem sevis apvieno vairāk kā 100 dažādas kāršu spēles, kas atšķiras viena no otras ar dažādām niansēm, taču rezultāts vienalga visām ir vienāds un mērķis ir uzvarēt savus pretiniekus, lai laimētu bankā sakrāto naudu.

Pokers ir tik populārs, ka tiek rīkoti pat dažādi pokera turnīri  gan kazino un spēļu zālēs, gan tiešsaistē. Ja runa ir par spēļu aplikācijām, tad pokera aplikācijas ir vienas no populārākajām, ko labprāt lejupielādē visi interesenti. Ņemot vērā pokera raibo vēsturi, ir skaidrs, ka tas sevī slēpj daudz interesantu faktu, ko labprāt atklāsim arī Jums!

Vēsture

Pokers pirmo reizi savu slavas gājienu sāka 19. gadsimtā un tolaik to spēlēja tikai ar 20 kārtīm un pieciem spēlētājiem. Katram tika izdalītas 4 kārtis un spēlētāji lika likmes uz to, kuram no viņiem rokās ir labākas kārtis. Deviņpadsmitā gadsimta vidū, pokeru sāka spēlēt ar standarta 52 kāršu kavu.

Mūsdienās likmju likšanai tiek izmantoti spēļu čipi, taču līdz deviņpadsmitā gadsimta beigām, čipu vietā izmantoja jebkāda veida maza izmēra priekšmetus, kas izskatījās daudz maz vienādi un kuriem varēja piedēvēt kādu vērtību. Ņemot vērā to, ka spēle izplatījās visā pasaulē lielā ātrumā, radās vajadzība pēc standartizēšanas un tika ieviesti spēļu čipi.

Divdesmitā gadsimta sākumā dzima slavenākā no spēles versijām – Texas Hold`em. Otrs populārākais spēles veids ir Omaha.

Aptuveni 20% no visas pasaules civilizācijas, spēlē pokeru. Nav pat lielas nozīmes veidam kā un kur tas tiek darīts. Skaitlis ir visai ievērojams.

Viens no lielākajiem trikiem, ko iemācīties saistībā ar pokeru, ir nenodot savas emocijas tādā veidā, lai pretinieki spētu uzminēt to, cik spēcīga kāršu kombinācija ir izveidojusies spēlētājam rokās.

Kā redzams, pokers ir spēle ar senu vēsturi un vēl daudzsološāku nākotni. Šī kāršu spēle, līdzīgi kā blekdžeks, tiek pieminēta kopā ar tām spēlēm, kuras spēlējot ir iespējams pelnīt naudu. Jā, tieši tā – pelnīt, nevis tikai periodiski laimēt. Lai pelnītu naudu ar kāršu spēlēm, ir nepieciešamas ļoti lielas zināšanas un matemātiskas prasmes apvienojumā ar loģisko domāšanu un kritisku spriestspēju par notiekošo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *