Klasiskie totalizatori pret elektriskajiem totalizatoriem

Jau izsenis cilvēki ar likmju likšanu un totalizator sapratuši stendu, kiosku vai veikalu, kurā tiek pieņemtas likmes par konkrēta notikuma attīstības gaitu, piemēram sporta spēles rezultātu. Likmju licēji iepriekš izpēta sev interesējošā notikuma attīstības scenārijus un pieņem vai nu sev vēlamus, vai datos balstītus pieņēmumus par notikuma rezultātu. Tā piemēram, cilvēks varētu izpētīt iepriekšējās un tekošās sezonas rezultātus kādai konkrētai futbola komandai. Tad salīdzinot tos ar šīs komandas pretinieku rezultātiem, totalizatorā izliek likmes par viņaprāt visticamāko vai vēlamo rezultātu.

 

Šāda pieeja nozīmē lielu informācijas daudzuma apkopošanu un analīzi. Klasiskie totalizatori kā vienīgo potenciālo indikatoru par likmju likšanas subjektu piedāvā likmes attiecības. Pēc tā var noteikt kā domā pats totalizators – kura komanda uzvarēs un cik lielā mērā. Tomēr šāds informācijas avots nevar tikt uzskatīts par uzticamāko, katram spēlētājam, lai tiešām būtu interesanti spēlēt, būtu jāizanalizē un jāpieņem pašam savs lēmums, nevis jāuzticas totalizatora pieņēmumam par rezultātu. Citādi zūd visas spēles jēga.

 

Alternatīva klasiskajam sporta totalizatoram ir elektroniskie bukmeikeri. Izteiktu popularitāti tie ir ieguvuši pēdējo trīsdesmit gadu laikā, kad arvien plašāk tiek izmantots internets, tajā skaitā totalizators internetā. Arī totalizatori Latvijā, ņemot vērā Latvijas vēsturi, populārākie kļuva tieši pēdējo trīsdesmit gadu laikā, jo iepriekš šāda veida izklaides tika uzskatītas par nepareizām un tās pa lielam bija aizliegtas. Bukmeikeri, sporta totalizatori un citi līdzvērtīgi produkti elektroniskajā vidē iegūst pavisam citu vērtību, jo cilvēkiem piedāvā ne tikai izlikt likmes, bet iegūt arī plašu informācijas apjomu, ko citādi spēlētājiem būtu jāiegūst manuāli.

 

Elektroniskie sporta totalizatori ir stendi vai interneta vietnes, kur tiešsaistē reāllaikā var iegūt maksimāli daudz informācijas par likmju likšanas subjektu, piemēram, futbola spēli. Spēlētājam vairs nav jābūt ekspertam katras futbola komandas gaitās vienas līgas ietvaros. Visa informācija ir iegūstama koncentrētā veidā elektroniskajā sporta totalizatora aparātā vai vietnē. Sporta totalizators šādā veidā ir arī daudz pieejamāks. Tagad totalizatorā var piedalīties ikviens, kuram ir iespējas tikt pie interneta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *