Kas ir totalizators?

Vai zinājāt, ka cilvēki slēdz derības uz dažādiem notikumiem jau no sen seniem laikiem? Daži avoti apgalvo, ka tas notiek jau no laikiem, kad cilvēki dzīvoja alās. Laikam azarts un adrenalīns gaidot rezultātu nav aktuāls tikai mūsdienās, bet iekodēts mūsos ģenētiski.

Tas arī varētu izskaidrot to, kādēļ totalizatori un derības ir tik ārkārtīgi populāri. Likmes ir iespējams likt dažādos veidos. Pēdējos gados populāri ir kļuvuši dažādi sporta bāri un likmju likšana internetā. Bukmeikeri arvien biežāk izmanto interneta sniegtās priekšrocības un tiešsaistes spēlētājiem piedāvā dažādas vilinošas iespējas tikt pie papildus naudas līdzekļiem savām vajadzībām.

Ja vēlamies atbildēt uz jautājumu, kas ir uzdots  virsrakstā, tad jāsaka tā – totalizators ir likmju likšana, jeb vienkāršāk sakot derības, uz aktuāliem, visbiežāk sporta, retāk – kultūras un politikas notikumiem.

Kā tas strādā?

Tā vien šķiet, ka nekas sarežģīts tas nevarētu būt – izvēlies notikumu, liec likmi, uzvaras gadījumā tā reizinās ar bukmeikera piemēroto koeficientu un saņem laimestu. Nekas nepareizs šādā izklāstā nav, bet, lai no derībām būtu kāda jēga, tam ir nepieciešama īpaša pieeja.

Derību slēdzēju veidi

Regulārie bukmeikeru klienti iedalās divās grupās. Vieni ir tādi, kas slēdz derības reti un savam priekam, otri ir tādi, kuriem derību slēgšana ir kļuvusi par otru vai pat vienīgo ienākumu avotu un tam visam pieiet ļoti nopietni. Lai derību slēgšana būtu ienesīga, vērtīga un no tās būtu kāda jēga, ir nepieciešamas vismaz minimālas zināšanas par sporta veidu, komandu vai spēlētāju uz ko tiek likta likme, jo derību slēgšana uz sporta notikumu par kuru nav ne mazākās nojausmas ir pilnīgi lieka naudas izšķērdēšana un tas nevienam nav vajadzīgs, jo derībām būtu jārada ienākumi, nevis jāveido zaudējumi.Tie, kuri derību slēgšanai pieiet profesionāli, ir zinoši ne tikai komandas un spēļu statistikā, bet arī lieliski orientējas informācijā par katru no spēlētājiem.

Saprotams, ka nepietiek tikai ar statistiku, lai gūtu panākumus totalizatoros, jo spēļu rezultāti veidojas no daudz un dažādiem faktoriem, kas viens otram mijiedarbojoties veido iznākumu. To zina arī bukmeikeri, turklāt, varam pačukstēt – bukmeikeru favorīts, ne vienmēr ir un būs reālais uzvarētājs spēlē. Nereti bukmeikeri lielākus koeficientus saliek uz nepopulāriem spēlētājiem vai notikumiem, lai apzināti maldinātu spēlētājus, tādēļ to nevar uztvert kā objektīvu rādītāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *