Kas jāzina par totalizatoriem?

Azartiski un kaislīgi sporta spēļu cienītāji allaž atradīs iespēju kā apvienot savus hobijus. Vēl ideālāk tas ir tad, ja ir iespējams no šīs savienības gūt kādu labumu. Piemēram, lielisks risinājums kā mazliet piešaut asumiņu savas mīļākās hokeja komandas kārtējai spēlei, ir likt likmi totalizatorā.

Bukmeikeri piedāvā likmes visiem aktuālākajiem, populārākajiem un arī ne tik populāriem sporta notikumiem visā pasaulē, tādēļ izvēles iespējas būs gan tiem, kuri atbalsta hokeju vai basketbolu, un arī tiem, kuri fano par kērlingu un snūkeru.

Latvijā ir plašas iespējas piedalīties dažādos totalizatoros un arī sporta bāri, kuros iespējams piedalīties dažādos totalizatoros, pie mums sāk augt kā sēnes pēc lietus.

 

Lai veiksmīgāk piedalītos sporta totalizatoros un labāk veiktos likmju likšanā, ir nepieciešams zināt dažus terminus, kas tiek izmantoti bukmeikeru kantoros un saistīti ar sporta likmēm:

  • Totalizators – spēle, kurā tiek slēgtas derības. Ne vienmēr derības tiek slēgtas tikai sporta notikumiem. Bukmeikeri arī mēdz rīkot derības par godu aktuāliem kultūras notikumiem, piemēram, Eirovīzija dziesmu konkursam.
  • Likme – naudas summa, kuru spēlētājs iegulda spēlē.
  • Derību dalībnieks – spēlētājs, kurš liek likmi;
  • Derību notikumi – sporta vai citi notikumi, uz kuriem tiek piedāvāts likt likmes un slēgt derības;
  • Koeficients – skaitlis, ar kuru tiks reizināta laimīgā likme, ja prognoze izrādīsies pareiza.

Totalizatoros pastāv divu veidu likmes – vienkāršās un kombinētās. Ar vienkāršajām likmēm, tiešām viss ir vienkārši – laimesta summa veidojas no uzlikās likmes un koeficienta reizinājuma, savukārt kombinētā likme veidojas no diviem pareizi atminētiem sporta notikumiem. Ja viena prognoze nav izrādījusies pareiza, likme tiek zaudēta. Ja esi iesācējs, iesaka sākt ar vienkāršajām likmēm.

Likmēm arī ir savi tipi, kas mazliet detalizētāk nosaka to, uz ko īsti ir jāliek likme. Izšķir desmit likmju tipus – Mačs, Vairāk/mazāk, Handikaps, Āzijas handikaps, Dubultiespēja, Puslaiks/pilns laiks, Precīzs rezultāts, Puslaika rezultāts vai spēles posma rezultāts, Uzvarētājs, Nepāra vai pāra.

 

Kā redzams, izvēles iespējas dalībai totalizatorā ir daudz un dažādas un sev saistošu izklaidi saņems katrs interesents. Ņemot vērā dažādās variācijas likmju likšanai, ir radušās dažādas spēlēšanas stratēģijas. Patiesībā, cilvēki, kuri piedalās totalizatoros, iedalās divās grupās – vieni uzskata, ka var spēlēt paļaujoties uz nejaušībām un intuīciju un otri uzskata, ka ir jāseko dažādām stratēģijām un statistikām, lai no spēlēšanas būtu reāls labums.